Ubezpieczenie dziecka – czy warto?

zdjęcie 123fr.com

Powrót do szkoły, czy do przedszkola, potrafi słono kosztować. Książki, przybory, plecak, buty… Wydatków bez liku. Większość z nich jest koniecznością, inne – tak jak ubezpieczenie dziecka – nie. Warto jednak przemyśleć ten dodatkowy wydatek, bo już za niewielką kwotę możemy zapewnić sobie wsparcie w razie nieszczęśliwego wypadku. Dlaczego warto ubezpieczyć dziecko?

Bo licho nie śpi

Nie da się przewidzieć nieszczęśliwych wypadków, a te mogą przydarzyć się naszym pociechom wszędzie i o każdej porze, nawet pod bacznym okiem opiekuna. W domu, w szkole i na podwórku. Na wycieczce w góry albo do muzeum. Na basenie czy boisku, rowerze lub hulajnodze. Na szczęście coraz częściej ubezpieczenia dla dzieci obejmują wypadki niezależnie od tego, gdzie i kiedy do nich doszło.

Nawet najbardziej opiekuńczy rodzic nie jest w stanie ochronić swojego dziecka przed urazami

Każdy kochający rodzic chce dla swojego dziecka jak najlepiej. Pragnie jego bezpieczeństwa i szczęścia. Zabronić wspinaczki po drzewach? Nie puścić na lekcje tańca czy trening karate? Przecież to właśnie przynosi uśmiech na twarze naszych pociech! Tego potrzebują, żeby się zdrowo rozwijać! Wielu rodzicom niełatwo patrzeć na sportowe wyczyny dzieci – duma i radość miesza się ze strachem przed urazami i bólem najbliższych. Będą mogli spać spokojniej, jeśli zdecydują się na ubezpieczenie dziecka

Nowoczesne ubezpieczenia obejmują wypadki bez względu na czas i miejsce zdarzenia. Opierają się na prostych, czytelnych zasadach, a uzyskanie odszkodowania jest łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Dokładnie wiesz, kiedy i ile dostaniesz

Uszkodzenia ciała mogą wymagać specjalistycznej rehabilitacji czy zakupu lekarstw. Wypłata odszkodowania umożliwia finansowanie leczenia. Coraz częściej ubezpieczyciele odchodzą od ustalania wysokości odszkodowania w oparciu o procent uszczerbku na zdrowiu a decydują się na jasne określenie wysokości wypłat już w przedstawianej ofercie. Dzięki takiemu podejściu ubezpieczony dokładnie wie ile dostanie za konkretne uszkodzenie a pieniądze mogą być wypłacone znacznie szybciej, bez konieczności czekania do zakończenia leczenia. 

Ile kosztuje ubezpieczenie?

Ceny ubezpieczeń zaczynają się już od 50 zł i zależą od zakresu urazów, których dotyczą. Za ubezpieczenie pociechy od wszystkich możliwych uszkodzeń – złamań, zwichnięć, skręceń, ran, urazów i oparzeń zapłacić trzeba zaledwie 125 zł za cały rok ochrony.

Pieniądze to nie wszystko

Warto przemyśleć też opcjonalne pakiety rozszerzające ubezpieczenie. Może to być profesjonalna opieka lekarzy specjalistów, wizyty domowe, transport medyczny czy dostawa zakupionych leków do domu. Za dodatkową opłatą możemy zagwarantować sobie pomoc w niełatwym czasie rekonwalescencji dziecka, co ułatwi powrót do zdrowia.

PODZIEL SIĘ
Marcin Dębowski
Pragnę przekazać zdobyte doświadczenie przyszłym jak i świeżo upieczonym rodzicom. Mam nadzieję, że w moich artykułach znajdziecie odpowiedź na swoje pytania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ