Piosenki Kotki Penelopki – recenzja

Muzyka łagodnie kołysze, rozbawia, zachęca do tańca, a czasem pozwala się wyciszyć po całym dniu wrażeń. Towarzyszy nam od najmłodszych lat, śmiało można powiedzieć, że słyszymy ją od samego początku istnienia. Nic więc dziwnego, że piosenki dla dzieci cieszą się tak dużą popularnością wśród naszych milusińskich. Dedykowane najmłodszym słuchaczom pokazują otaczający ich świat w sposób zabawny i jednocześnie mądry. Ukochane zwierzątka zmieniają otaczającą rzeczywistość w cukierkową salę koncertową i zapraszają do wspólnej zabawy.

Piosenki Kotki Penelopki to nowość na naszym rodzimym rynku muzycznym. W przygotowaniu materiału na płytę wzięli udział znamienici i znani muzycy, którzy główną bohaterkę — Kotkę Penelopkę — uczynili gwiazdą świata dziecięcego. Znajdziecie je w sklepach Empik. Zapraszam do przeczytania naszej recenzji!

Zabawne piosenki dla dzieci wykonywane przez młodziutką i utalentowaną wokalistkę Octavię przypadają do gustu nie tylko milusińskim, ale także i ich rodzicom. Zabawne teksty opowiadające przygody kotów to tylko jeden z atutów tejże płyty. Należy podkreślić, że Piosenki Kotki Penelopki to prawdziwy majstersztyk dobrej muzyki i nienagannego brzmienia. Znajdziemy tutaj rytmy jazzowe, popowe oraz swingowe. Wbrew pozorom takie połączenie jest idealnym dla dziecięcych, wysublimowanych zmysłów. Rytmiczne utwory zachęcają do tańca, a teksty szybko zapadają w pamięć.

Niech żyją koty!
Twórcy płyty z rozmachem wykorzystali fenomen kotów w świecie dzieci. To właśnie te milutkie i figlarne zwierzaki stały się bohaterami wszystkich tekstów i tym samym wkradły się w serca dzieci. Malownicze wprost opisy kotków i ich historii to prawdziwa perełka dla słuchaczy.

Szczególnym elementem przypadającym do gustu jest przedstawienie kotów jako bohaterów, którzy uczą oraz bawią. Słodkie kociaki z pewnością skradną serca maluchów i przedszkolaków. W oprawie muzycznej kociego świata niemałe znaczenie odegrał sam Piotr Rubik, pod którego okiem powstawała płyta Piosenki Kotki Penelopki.

Każda z piosenek to kompletnie inna opowieść, którą łączą dzielne koty niejednokrotnie wcielające się w ludzie — a więc bliskie dzieciom — role. Humorystyczne przedstawienie postaci i różnorodność muzyczna składają się na najlepszą płytę prezentującą piosenki dla dzieci w nowoczesnym wydaniu.

Na płycie znajdują się szybkie piosenki — idealne do tańca, jak i takie, które sprawdzą się wieczorową porą. Na szczególną uwagę zasługuje Ballada o wędrownym kocie i „Kołysanka Kotki Penelopki”. Maluchy — i te młodsze, i te starsze — pokochają te nowe piosenki dla dzieci, a świat kotów będzie jeszcze milszy i ciekawszy.

Piosenki, które pokochają dzieci
Piosenki Kotki Penelopki to uczta nie tylko dla dzieci. Idealne brzmienie i perfekcyjność studyjnych nagrań, doskonałe rytmy i zabawne teksty to przepis na niewątpliwy sukces pisany radością milusińskich. Z całym przekonaniem można stwierdzić, że te piosenki dla dzieci staną się nie tylko muzyką do zabawy i słuchania, ale także szybko urosną do rangi przyjaciół, którzy z każdym dźwiękiem wskoczą do dziecięcej rzeczywistości.

PODZIEL SIĘ
Marcin Dębowski
Pragnę przekazać zdobyte doświadczenie przyszłym jak i świeżo upieczonym rodzicom. Mam nadzieję, że w moich artykułach znajdziecie odpowiedź na swoje pytania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ