Najlepsze kierunki wakacyjne dla dzieci

Moda czy wygoda? Lenistwo czy aktywny wypoczynek? Polska czy zagranica? Wiele czynników wyznacza kierunek, na który zdecydujemy się przy wyborze wakacji dla naszych dzieci. Wiele również zależy od tego czy i gdzie było już nasze dziecko, a także na ile możemy pozwolić sobie finansowo.

Dla osób mieszkających na terenach Polski centralnej na pewno atrakcyjne będą wyjazdy nad Morze Bałtyckie. Nie tylko ze względu na możliwość zmiany klimatu, ale także na liczne atrakcje, jakich można skosztować w nadmorskich ośrodkach.

Dla nas szczególnie ważna jest aktywność fizyczna, gdyż nie ma lepszego wypoczynku od tego, który pozwoli na odskocznię dla dziecięcych umysłów. Taniec, sport, samoobrona, kitesurfing, windsurfing, plaża to tylko niektóre z proponowanych przez nas zajęć.

​Ogólnie nie ma czasu na nudę, w razie nieodpowiedniej pogody zapewniamy zajęcia alternatywne takie jak: wakeboarding, balance board, kiterooming, slack line, trampolina czy longboard, zabawy za motorówką (kółko, kanapa), zabawy na falach (surfing, body boarding, skim boarding, SUP). Czas wolny to czas odpoczynku po intensywnych zajęciach.

A może Mazury?

Mazury to kierunek zawsze modny ze względu na przepiękne tereny i liczne jeziora. Tam najważniejsze jest zasmakowanie żeglarstwa, a w wersji dla zaawansowanych proponujemy wykorzystanie swoich umiejętności do zdobycia patentu żeglarskiego, co w przyszłości pozwoli na samodzielne pływanie po Mazurskich Jeziorach.

Podczas pobytu na obozie żeglarskim dzieciaki zdobywają często nowe bezcenne umiejętności. Samodyscyplina i odpowiedzialność uczą je podejmowania decyzji. A dodatkowo serwujemy sztukę gotowania i sprzątania.

Gdzie najbezpieczniej poza granicami kraju?

Żyjemy w czasach kiedy całe rodziny często wyjeżdżają poza granice Polski. Stąd rzadko się zdarza, by młodzi ludzie nie zaznali jeszcze uroków świata. Jednak wyjazdy rodzinne to jedno, a przygoda z rówieśnikami to często sprawa równorzędna. Zdobywanie nowych kontaktów stanowi dziś fundament w poznawaniu świata, dlatego tak ważne jest, by wyjazdy młodzieżowe dopasowane były do wieku dzieci oraz dawały im możliwość poszerzania nowych horyzontów.

Włochy, ach te Włochy!

Mimo wszystko z kierunków zagranicznych największym zainteresowaniem wśród młodzieży cieszą się Włochy. Ich niezastąpiony klimat śródziemnomorski oraz różnorodność atrakcji stanowią niezmiennie przynętę dla młodych ludzi. Nic w tym dziwnego, bo przecież więcej słońca to lepszy nastrój i więcej chęci do życia. Morze natomiast pozwala nam się wzmocnić i odpocząć, a wszelkiego rodzaju parki wodne i parki rozrywki nie tylko dają dzieciom możliwość kontrolowanego szaleństwa, ale także uczą przełamywać wszelkiego rodzaju bariery i pokonywać pewne słabości.

Florencja, Piza, Toskania co roku cieszą się niegasnącym zainteresowaniem. Właściwie za każdym razem ma się poczucie, że odkrywa się je na nowo.

Jeśli te wszystkie atrakcje, niezależnie od miejsca upragnionego wypoczynku, połączymy z zaplanowanym kreatywnie czasem wolnym dla dzieci, a przede wszystkim z wieloletnim doświadczeniem w opiece nad nimi, wyjdzie nam doskonały aktywny wypoczynek wśród historycznych cudów natury.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez firmę hamak-tur.pl specjalizującej się w organizacji wakacyjnych wyjazdów dla dzieci i młodzieży, zgodnie z zasadą wychowanie przez sport.

PODZIEL SIĘ
Marcin Dębowski
Pragnę przekazać zdobyte doświadczenie przyszłym jak i świeżo upieczonym rodzicom. Mam nadzieję, że w moich artykułach znajdziecie odpowiedź na swoje pytania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ