Jak zorganizować grilla dla dzieci?

Lubisz potrawy z grilla i często urządzasz go w domu? Spraw, aby Twoje dzieci pokochały grillowanie tak samo jak Ty. Pamiętając o zasadach bezpieczeństwa, wykorzystując parę pomysłów na gry i kolorowe przysmaki możesz zamieć grillowanie w dobrą zabawę. Maluchy często marudzą przy jedzeniu, jednak wspólne przygotowywanie potraw, posiłki na świeżym powietrzu w połączeniu z dobrą zabawą, przekonają nawet największego niejadka do grillowych przysmaków. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które ułatwią Ci zadanie.

Bezpieczeństwo przede wszystkim!
Organizując rodzinnego grilla przede wszystkim należy pamiętać o bezpieczeństwie dzieci. Należy uświadomić dzieciom, że grill jest gorący, a zbliżanie się do niego może spowodować poparzenie. Najlepszym wyjście z sytuacji jest ustawienie grilla poza zasięgiem maluchów. Jeżeli jednak nie masz takiej możliwości, wydziel miejsce do zabawy dla dzieci. Za pomocą kolorowego sznurka ułóż na trawie granice pola, na którym dzieci swobodnie mogą się bawić. Układając do tego historię o morzu i piratach dasz dzieciakom pretekst do dobrej zabawy.

Lekkie menu
Kolejną istotną rzeczą, o której należy pamiętać grillując z dziećmi jest to, że nigdy nie powinno się ich częstować przypalonymi kawałkami. W warstwie węglowej znajdują się bardzo szkodliwe substancje, więc nawet, jeżeli dzieci twierdzą, że przypalone kawałki najbardziej im smakują, nie należy im ulegać. Pamiętaj o tym, że jeżeli Twoje pociechy mają mniej niż trzy latka, to w ogóle musisz wykluczyć grillowe menu z ich jadłospisu. Takie małe dzieci nie mają jeszcze do końca rozwiniętego żołądka, który trawiąc pieczone przysmaki musi pracować na pełnych obrotach. Dzieci generalnie nie powinny spożywać potraw ciężkostrawnych, unikaj więc podawania tłustych mięs, kiełbas i wędlin. Staraj się też zastąpić ostre przyprawy i sól – ziołami.

Pomysł na zabawę
Spraw, aby dzieci nie nudziły się czekając na posiłek i zorganizuj im gry oraz zabawy. Grą jaką możesz zająć i rozbawić dzieci to zgadywanie owców. Przygotuj drobno pokrojone owoce, kartkę papieru, długopis i materiałową opaskę. Każdy uczestnik z zasłoniętymi oczami będzie próbował różnych owocowych smaków, a jego zadaniem będzie powiedzieć co właśnie zjadł. Zapisuj wyniki zawodników, wygrana należy do osoby, która odpowie najwięcej razy udzieli prawidłowej odpowiedzi.

PODZIEL SIĘ
Marcin Dębowski
Pragnę przekazać zdobyte doświadczenie przyszłym jak i świeżo upieczonym rodzicom. Mam nadzieję, że w moich artykułach znajdziecie odpowiedź na swoje pytania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ