Jak w ciąży podróżować autem?

Ciąża to czas dla nas wyjątkowy. Dlatego też musimy uważać na siebie ze zdwojoną siłą. Jest to szczególnie ważne w czasie jazdy samochodem. Oczywiście jazda samochodem nie jest zbyt komfortowa, jednakże można sprawić, że będzie mniej uciążliwa i bardziej bezpieczna zarówno dla Ciebie jak i nienarodzonego dziecka. O czym więc warto pamiętać wybierając się w dłuższą podróż samochodem będąc w ciąży?

Wśród wielu przyszłych mam panuje przekonanie, że będąc w ciąży nie trzeba zapinać pasów bezpieczeństwa. Owszem jest to niewygodne i może uciskać na dziecko (może wywołać do odklejanie się łożyska lub przedwczesny poród). Jednakże o wiele więcej szkody można wyrządzić sobie i dziecku, gdy nie zapniemy pasów. Wystarczy wspomnieć, że niezapięty pasami człowiek w czasie zderzenia może uderzyć z siłą nawet do 3 ton. Obecnie na rynku można dostać wiele modeli adapterów do pasów bezpieczeństwa dla kobiet w ciąży. Na obrazku poniżej zobacz jak układa się pas podczas używania adaptera.

podrozowanie_w_ciazy

Nie można zapomnieć też o komforcie podróżowania. Jeżeli wybieramy się w długą drogę warto przynajmniej raz na godzinę zrobić sobie dłuższy przystanek, w czasie którego należy wyjść z samochodu i chwilę pochodzić. Pozwoli to „rozprostować” kości oraz uniknąć obrzęków nóg, a także dotleni się organizm – nie będzie wtedy męczyła nas senność. Warto mieć ze sobą wodę mineralną (niegazowaną, gdyż ta z gazem może powodować wzdęcia). Pamiętać jednak trzeba o tym by pić na raz niewielkie ilości wody. Kiedy dokuczają nam bóle pleców można podłożyć pod nie na wysokości odcinka lędźwiowego małą poduszkę lub specjalny wałek, co zmniejszy znacznie dyskomfort odczuwany w czasie długiego siedzenia.

PODZIEL SIĘ
Marcin Dębowski
Pragnę przekazać zdobyte doświadczenie przyszłym jak i świeżo upieczonym rodzicom. Mam nadzieję, że w moich artykułach znajdziecie odpowiedź na swoje pytania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ