Emolienty dla dzieci i dorosłych

Emolienty zapewniają doskonałą opiekę nad wrażliwą skórą, która często ulega podrażnieniom. Właśnie z tego względu są najczęściej wykorzystywane jako składniki kosmetyków dla dzieci oraz osób, zmagających się z poważnymi chorobami skórnymi. Co warto wiedzieć o ich właściwościach oraz przeznaczeniu?

Emolienty zawsze pomagają najmłodszym
Trudno nie zdawać sobie sprawy z tego, jak wyjątkowo delikatna jest skóra małych dzieci oraz niemowląt. To właśnie im przydadzą się rozmaite kosmetyki z emolientami, w tym chociażby emulsja na suchą skórę głowy.

Nie chodzi tutaj wyłącznie o przypadek wystąpienia objawów atopowego zapalenia skóry, ale o nadwrażliwość, typową dla najmłodszych. Ich skóra bardzo szybko ulega wysuszeniu, a w jego wyniku niezwykle łatwo ulega uszkodzeniom. Okazuje się przede wszystkim dużo cieńsza niż u ludzi dorosłych, a ponadto nie posiada ani gruczołów potowych, ani łojowych.

Nie jest też w stanie wytworzyć naturalnej bariery ochronnej, która zapewniałaby jej naturalne nawilżenie. Właśnie z tego powodu trzeba niezwykle uważać, gdy dobiera się kosmetyki do jej pielęgnacji. Na pewno warto wybierać te z zawartością emolientów, ponieważ są one zarówno w stanie odpowiednio ją nawodnić, jak i natłuścić.

Pomoc także dla dorosłych
Na atopowe zapalenie skóry mogą również zapadać osoby dorosłe. Szczególnie wtedy przydadzą im się emolienty, które stanowią profesjonalne wsparcie w zmaganiach z tą chorobą. Najlepiej sięgnąć po kosmetyki, zawierające te substancje, dostępne w aptekach. Preparaty te zatroszczą się o nawilżenie i natłuszczenie skóry, a także o jej odbudowę w miejscach, w których będzie tego potrzebowała.

Następnie będzie w stanie zadbać o utworzenie specjalnej warstwy hydrolipidowej, która uchroni skórę przed następnymi zniszczeniami, powodowanymi przez rozmaite czynniki zewnętrzne. Trzeba też pamiętać o letniej temperaturze wody w przypadku kąpieli i regularnym stosowaniem kosmetyków.

Które produkty kosmetyczne warto stosować
W przypadku choroby, jaką jest atopowe zapalenie skóry, zawsze warto najpierw zasięgnąć rady lekarza, by odpowiednio dobrać preparat do codziennej pielęgnacji. W przypadku niemowląt trzeba zachować szczególną ostrożność, zwłaszcza podczas doboru właściwej emulsji do ciała czy maści, mającej przynieść ukojenie w przypadku każdego rodzaju podrażnień skóry.

Zawsze trzeba też dbać o to, by w używanych kosmetykach nie znajdowały się sztuczne konserwanty, na przykład: barwniki, sztuczne aromaty, spieniacze czy parabeny, ponieważ każde z nich mogłoby podrażnić wrażliwą skórę. Więcej o emolientach przeczytasz na: http://www.emolium.pl/produkty/.

PODZIEL SIĘ
Marcin Dębowski
Pragnę przekazać zdobyte doświadczenie przyszłym jak i świeżo upieczonym rodzicom. Mam nadzieję, że w moich artykułach znajdziecie odpowiedź na swoje pytania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ