Depresja w ciąży

Wyniki badań opublikowane niedawno przez Australijskich naukowców jednoznacznie dowodzą, że na depresję w ciąży narażone są matki rodzące w późniejszym wieku.

To oczywiście nie wszystko, naukowcy odkryli, że córki matek rodzących między 30 a 34 rokiem życia dużo łatwiej wpadają w depresję. Ich hormon stresy jest znacznie podwyższony i zdecydowanie podnosi ryzyko rozwoju nerwicy. Naukowcy swoje badania prowadzili przez blisko 20 lat. Analizie urodzonych w latach od 1989 do 1991 roku poddano 1200 Australijczyków. Nie ma znaczenia wiek ojców w chwili narodzin synów i córek.

Badania również wykazało, że rodzące starsze matki trudniej nawiązują więź ze swoimi córkami, które gdy same stają się matkami mają problem z opanowaniem nowych emocji i zapewnieniu im odpowiedniego ujścia. Wszystko to sprowadza się do konieczności budowania odpowiednich relacji ze swoimi rodzicami, które to relacje będą w stanie zapewnić nam w przyszłości spokój i większe opanowanie.

Sprawy nie ułatwiają kobiety, które na założenie rodziny decydują się coraz częściej po 30 rokiem życia. Dlatego przed i po porodzie należy drodzy Panowie uczynić wszystko, aby Panie oczekujące narodzin dziecka mogły jak najwięcej skupić się na sobie i swoich potrzebach psychicznych oraz fizycznych. Warto zapewnić ujście wszystkim zbędnym emocjom i stresom.

PODZIEL SIĘ
Marcin Dębowski
Pragnę przekazać zdobyte doświadczenie przyszłym jak i świeżo upieczonym rodzicom. Mam nadzieję, że w moich artykułach znajdziecie odpowiedź na swoje pytania.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ