Dawaj dziecku tylko kreatywne prezenty

kreatywne zabawy

Chcesz, by Twoje dziecko było zdolne, pomysłowe i śmiało szło przez życie? Rozwijaj jego kreatywność! W okresie świąteczno-noworocznym będziecie mieć na to dużo czasu i okazji. Podaruj mu prezent, który zapewni dobrą zabawę i rozwinie kreatywność i wyobraźnię malucha. W domu kreatywnego dziecka powinno być jak najmniej tradycyjnych zabawek. Pokazujmy maluchowi, że bawić się możemy wszystkim. Garnek można wykorzystać jako hełm, a prześcieradło jako sukienkę. Wymyślanie nowych zastosowań przedmiotów to doskonały rozwój wyobraźni dla dziecka. W ten sposób pokazujemy dziecku jak myśleć twórczo i niestandardowo.

Ważne, by dziecko nie spędzało kolejnych wolnych dni przed komputerem czy telewizorem. Namawiajmy je do rysowania, malowania, śpiewania- niestandardowego, np. rysowania innymi kolorami niż zwykle, „wyjeżdżania poza linię”, dorysowywania swoich elementów do kolorowanki. -Warto wybrać takie materiały, które zachęcą dzieci do dorysowywania wymyślonych przez siebie elementów i nie podsuwać dziecku gotowych rozwiązań, lecz zachęcić je do tworzenia wymyślania i rozwoju wyobraźni- mówi Joanna Młynarczyk, ilustratorka, autorka książek i kolorowanek dla dzieci.

Kilka pomysłów na świetną zabawę z tym, co na pewno masz w domu!

  • Na pewno został gdzieś karton po starym telewizorze albo inne duże opakowanie. Wykorzystajcie go na stworzenie własnego domku – w środku wytnijcie okna i drzwi, na zewnątrz pomalujcie farbami i oto gotowy domek do zabawy albo dla lalek.
  • Już małe dziecko rozróżnia podstawowe kolory – jeśli masz mnóstwo zaległego prania to namów malucha by połączyło w pary skarpetki. To dobra zabawa dla niego i bardzo pożyteczna przy okazji.
  • W epoce gloryfikacji pokazów mody wiele małych dziewczynek uwielbia przebieranki. Tym razem w roli głównej misie i lalki, które zaprezentują kolekcje na nowy sezon. Wyjmij wszystkie ubranka lalek i pozwól dziecku ubrać je na domowy pokaz mody.

Udanej zabawy!

PODZIEL SIĘ
Marcin Dębowski
Pragnę przekazać zdobyte doświadczenie przyszłym jak i świeżo upieczonym rodzicom. Mam nadzieję, że w moich artykułach znajdziecie odpowiedź na swoje pytania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ